Vajinismusun 8 Önemli Nedeni Nelerdir?

İstemenize rağmen eşinizle cinsel ilişkiye girememe sorunu yaşıyorsanız, vajinismus hastalığı ile karşı karşıyasınızdır. Bazı kadınlar için vajinismus olması için hiç bir nedeni yokken, bazı vajinismus olanların daha önceden ilişki ile ilgili endişe ve korkularına yol açacak nedenleri vardır. 
Vajinismus en belirgin nedenleri ise;

  • Cinsel ilişki sonucunda gebe kalma endişesi
  • Cinsel ilişki anında acı ağrı korkusu
  • Cinsellikle ilgili utanma, kötü bir şey gibi algılama veya suçluluk
  • Cinsel ilişkiyle ilgili eksik yanlış bilgiler ve bunlara bağlı, vajenin yırtılacağını zarar görebilme endişesi
  • Geçmişte yaşanmış taciz, tecavüze bağlı travma
  • Çocukluk dönemindeki cinsellikle ilgili bir takım olumsuz deneyimler
  • Fiziksel etkenler vajinal enfeksiyonlar, sistit
  • Anatomik nedenler kızlık zarının kalın olması

 

Vajinismus olanlara, nedenleri daha iyi anlatabilmek için sizlerden gelen yorumları 
İstanbul'dan Berna Hanımın vajinismus nedenlerini sizlerle paylaşıyoruz.

 

Berna 1 seans vajinismus belirtileri

Vajinismus nedenlerinden bir tanesi de ilişkiyle ilgili yanlış doğrularınızdan kaynaklanmaktadır. Vajinismus nedeni olarak bazen kızlık zarını engel olmadığı halde, ilişkiye girebilmek için bir neden olarak görüp kızlık zarı ameliyatı bile olursunuz. Oysa ki vajinismus nedeniniz bilgi eksikliği ve kafanızda yarattığınız korkularınızdır.

Vajinismus Tedavisi Sakarya - Perihan Hanımın vajinismus hastalığı nedenlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Merhaba Ben Perihan; Sakarya’dan geliyorum. 28 yaşındayım ve 16 aylık evliyim. Eşimi çok sevmeme rağmen onu kendime yaklaştıramıyorum ve bu nedenle ilişkiye giremiyoruz. Zihnimde bin bir korku, bin bir endişe. Acaba ne olacak neler yaşayacağım, bu sorunumu atlatabilecek miyim?  Aylardır bana kabus olan bu korkular bitecek mi? Bende herkes gibi normal hayata dönmek istiyorum. Artık bende bir sorun var diye düşünmek istemiyorum. Birazdan İlk seansıma gireceğim 4 seans sonrasında bu korkulara veda etmek ümidiyle. Korkularımın yanında umut doluyum.  Bir çıkış bulmuş gibiyim, umarım her şey çok güzel olacak. Bu sorunla ilk karşılaştığımda kızlık zarımın bir problem olabileceğini düşündüm ve kızlık zarımı bir doktora giderek aldırdım. Ama herhangi bir şey değişmemişti, sorun devam ediyordu.

Perihan vajinismus nedenleri

Vajinismus nedenlerinden bir tanesi de cinsellikle ilgili utanma, cinselliğin kötü birşey olduğunu düşünme, toplum baskısı ve bütün bunların neticesinde de "Hadi ilişkiye gir" denilince de bu duygu durumuyla girmek... Doğal olarakda kadınlar cinsel ilişki sırasında sorun yaşarlar.

 Vajinismus Tedavisi Çanakkale - Bilge Hanımın vajinismus nedenlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Merhaba Ben Bilge; 2,5 yıllık evliyim. Ama vajinismus olduğumu henüz evlenmeden anlamıştım. Fakat evlendikten sonra halledeceğimi düşünüyordum. Bunun  bir toplum baskısı sonucu üzerimde yaratığı etki olduğunu düşündüm. 2,5 sene geçti, evet bir cinsel hayatımız var. Fakat birleşme olmuyor. Ben kendi elimle vajinama bile dokunamıyorum. Kendimi kasıyorum ve asla odaklanamıyorum. Dolasıyla canım yanıyor. Artık denemeyi bırakmıştık. Saygın beyi evliliğimin ilk zamanında beri takip ediyorum, gelmeye ancak cesaret edebildim. İlk muayenemden çıktım. Evet farklı değilim. Normalim hallede bilirim. Umut var

Bilge ssd vajinismus nedenleri